Business Development Team Member (Technical)

Typ pracovního poměru: HPP    Místo práce: Moravskoslezský k.   Obor: jiné    Nástup: březen/duben 2014    Plat: dohodou

Náplň práce

Drilltec, a market leader in OCTG protection is expanding its business development team, has placed strategic emphasis upon the UK/Europe region and is looking for an ambitious Technical Representative to support the Business Development Team.

PožadujemeOCTG and pipe connection knowledge would be an advantage
Good communication skills
Prepared to travel
Tenacious, self motivated
Czech Mother tongue
Good command of the English language
Ability to build professional relationships with clients

VzděláníVŠ/SŠ

Jazykové znalosti- aktivně: angličtina,
- pasivně:
- jiné:

Řidičský průkazB

NabízímePosition for person with good self-motivation, a technical background particularly of injection moulding and steel forming techniques to liaise with manufacturing in the timely delivery of POs and clients in matters of technical nature

Počet zobrazení nabídky práce: 4231             Inzerát Business Development Team Member (Technical) vložen: 2014-01-24

Pracovní místo Business Development Team Member (Technical) nabízí

Drilltec International Limited, organizační složka

Předmět podnikání:
    velkoobchod
výroba plastových výrobků a pryžových výrobků

IČO: 25895117

Adresa:
    Jezdiště 598
   Ostrava-Hrabová
   720 00

Kontakní osoba:   Daniela Rywiková

Tel.: 604371132
Fax.:
Email: rywikova.daniela@gmail.com