Junior AI Behavior (C++) Programmer

Typ pracovního poměru: HPP    Místo práce: Praha   Obor: IT/telekomunikace    Nástup:     Plat: dohodou

Náplň práce

Updates and managing of communication with 3rd party libraries.
Identification and solving of issues found by 3rd party partners.
Helping with improvements to different simulation modules.
Implementation of new AI units functionality and behaviours.
Cooperation with designers on creating AI behaviour FSMs.
Updates to existing AI behaviour modules.
Updates to interface for external AI behaviour FSMs.

Požadujeme Good knowledge of OOP.
Experience with C++ on at least school projects level.
Cooperation on bigger projects is an advantage.
Ability to analyze and update existing code.
Constructive approach to problems analysis.
Technical university degree is an advantage.

VzděláníVŠ/SŠ

Jazykové znalosti- aktivně: angličtina,
- pasivně:
- jiné:

Řidičský průkaz

Nabízíme A varied, interesting and fun working environment.
25 days paid holiday, sick days
An opportunity to be part of a fast growing, multi-national organization that is at the leading edge of gaming and simulation technology.
The possibility of a year-end bonus based on performance

Počet zobrazení nabídky práce: 3295             Inzerát Junior AI Behavior (C++) Programmer vložen: 2014-07-08

Pracovní místo Junior AI Behavior (C++) Programmer nabízí

M&D Concept s.r.o.

Předmět podnikání:
    personální poradenství, executive search, recruiting

IČO: 24814105

Adresa:
   Václavské náměstí 66
   Praha 1
   11000

Kontakní osoba:   Karolína Kašparová

Tel.:
Fax.:
Email: k.kasparova@4most.cz