Purchase manager – travel agency and DMC

Typ pracovního poměru: HPP    Místo práce: Praha   Obor: obchod/nákup/marketing    Nástup: ASAP    Plat: dohodou

Náplň práce

Profil společnosti:
Zprostředkováváme personální inzerci pro klienta, kterým je Codan Agentura s.r.o.
We are looking for a purchase manager to negotiate competitive rates and contracting for tourist services and hotel capacities for groups within Europe.

Náplň práce:
Your daily work will include research of selected destinations, finding possibilities of accommodation, services, packages and program suggestions that fits our client’s requirements and finding reliable and competitive suppliers. Your work will involve travelling, minimum once a month.

PožadujemeEnglish language is a must and knowledge of other languages is an advantage. You must be communicative, good at MS office programs, creative, be able to think out of the box, find solutions and arguments, and have good negotiation skills. Experience in travel industry is an advantage. Driving licence B and ability to drive a car is a must.

Jazykové znalosti- aktivně:
- pasivně:
- jiné:

Řidičský průkazB

Nabízíme- Friendly working environment
- Office in the very centre of Prague
- International working team

Benefits:
- Bonus systém
- Partly flexible working time
- Food tickets
- 25 days of holidays
- Sick days

Místo práce: Codan Agentura s.r.o., Provaznická 11, Praha 1

Termín nástupu: ASAP

V případě, že Vás tato nabízená pozice zaujala, zašlete nám Váš podrobný strukturovaný životopis s motivačním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte!
Pro odpověď na tuto pozici, prosím, používejte pouze e-mailovou adresu: egrundova@jobsystem.cz

Platnost inzerátu končí 11. 2. 2017. Po tomto datu, prosím, neodpovídejte.

Počet zobrazení nabídky práce: 110             Inzerát Purchase manager – travel agency and DMC vložen: 2017-01-19

Pracovní místo Purchase manager – travel agency and DMC nabízí

JOBSYSTEM s.r.o.

    JOBSYSTEM s.r.o. poskytuje a zprostředkovává personální inzerci na internetu

IČO: 28412508

Adresa:
   Sokolovská 106/42
   Praha 8
   180 00

Kontakní osoba:   Eva Grundová

Tel.: 224 819 391
Fax.: 224 819 391
Email: egrundova@jobsystem.cz
Internet: www.jobsystem.cz