Test Specialist

Typ pracovního poměru: HPP    Místo práce: Praha   Obor: IT/telekomunikace    Nástup: 1.2.2018    Plat: dohodou

Náplň práce

We are looking for Test Specialist.
Location: Prague. Start date: 1.2.2018. End date: 31.1.2019.

PožadujemeTest analysis, design and execution, system integration testing experience, experience with corebanking systems, SQL, analytical skills, technical overview in IT, communicate effectively with clients, understand business domains, test planning and management tools knowledge, testing methodology knowledge, experience with analysis of client functional requirements, attention to detail and tenacity, reviews of technical specifications of documents, experience with providing of test estimates, experience with preparation of technical part of test plans, superior analytical and problem solving skills, programming experience is a plus, test automation experience is a plus.

VzděláníVŠ/SŠ

Jazykové znalosti- aktivně: angličtina,
- pasivně:
- jiné:

Řidičský průkaz

Nabízíme

Počet zobrazení nabídky práce: 1256             Inzerát Test Specialist vložen: 2018-03-20

Pracovní místo Test Specialist nabízí

Crux Consulting s.r.o.

    vyhledávání a výběr specialistů v oblasti informačních technologií a výpočetní techniky, odborníků v dalších profesních oblastech na pozice středního a top managementu.

IČO: 28651936

Adresa:
   Poděbradova 3055/61a
   Ostrava
   70200

Kontakní osoba:   Lenka Michalská

Tel.: 776 348 944
Fax.:
Email: kariera@cruxconsult.cz
Internet: http://www.cruxit.com/cz/