Místo výkonu práce

Jiné dotazy z oblasti pracově-právní legislativy
Další dotazy

Otázka pro právní poradnu:

V naší organizaci máme ve smlouvách uvedeno místo výkonu práce ve vzoru: město, ulice, číslo popisné. Je možné uvádět pouze město? A co z toho pro pracovníka vyplývá. A je možné dodatkem takto změnit místo výkonu práce?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Ano, je možné a dokonce mnohem vhodnější uvádět pouze město. A to z důvodu, že místo výkonu patří mezi jeden ze 3 nutných bodů k platnému založení pracovního poměru (den vzniku, druh práce a místo výkonu práce). Proto také patří mezi ustanovení, která nelze bez souhlasu zaměstnance měnit. Pokud by se tedy např. stalo, že by se Vaše firma odstěhovala byť jen do vedlejšího domu (tedy č.p.) a nějaký zaměstnanec by se rozhodl, že od Vás bude chtít odstupné a skončit, protože se změnou nesouhlasí, tak mu budete muset dát výpověď pro nadbytečnost. Dokonce i ve větších městech jako je Praha nedoporučuji uvádět např. Praha 4, protože by stejný problém nastal při stěhování do jiné čtvrti. Místo výkonu ale nelze stanovit ani příliš široce (např. středočeský kraj), to by Vám vytkl při kontrole Úřad práce a zaměstnanec by uspěl při případném pracovně-právním sporu.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Místo výkonu práce byl zveřejněn dne 2006-01-20 a počet zobrazení je: 6909



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy

Další články z právní kategorie

Brigáda dohoda o provedení práce nebo pracovní činnosti ?
Docházková kniha falšování, práce přesčas, v sobotu a neděli
Doprava na nařízenou práci přesčas
Příplatek za práci v nebezpečném prostředí
Dovolená navíc pro studenta kombinovaného studia při HPP
Hlavní pracovní poměr a zároveň práce na živnosteský list
Hlavní pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti?
Informování o obsahu pracovního poměru podle §37
Krácení dovolené na zotavenou za nemoc
Těžká nemoc a chuť dále pracovat

Všechny dotazy z rubriky: Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura