Musí vedoucí znát výši mzdy podřízených?

Mzda, plat, důchod
Mzda, plat, důchod

Otázka pro právní poradnu:

Existuje nějaký právní podklad,zákon,který určuje.že vedoucí zná výšši mzdy svých podřízených?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Zákoník práce v § 302, písm. d) stanoví, že vedoucí zaměstnanci jsou povinni zabezpečovat odměňování zaměstnanců, takže je jasné, že pokud má vedoucí zaměstnanec zajistit řádnou výplatu mzdy, bude do podkladů vidět. Do čehož už by ale vidět neměl, to jsou např. exekuce, srážené alimenty, půjčky, údaje o rodinných příslušnících sdělené zaměstnavateli pro účely daně apod.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Musí vedoucí znát výši mzdy podřízených? byl zveřejněn dne 2010-01-29 a počet zobrazení je: 3592



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Mzda, plat, důchod

Další články z právní kategorie

Příplatky práce v noci a o víkendech
Odebraná dovolená za prostoje v práci
Kolektivní smlouva a výše zaručené mzdy
Mám nárok na příplatek?
Minimální mzda a dovolená
Příplatek za odpolední směnu
Příplatky součástí minimální mzdy, fond pracovní doby.
Překážka v práci na straně zaměstnavatele
Opožděná výplata mzdy
Přechod z pracovního poměru do plné invalidity (invalidního důchodu)

Všechny dotazy z rubriky: Mzda, plat, důchod



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura