Musí zaměstnanec podepsat evidenci pracovní doby?

Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci
Pracovní doba

Otázka pro právní poradnu:

Je ze zákona nutný podpis zaměstnance na formuláři o evidenci pracovní doby? Lze zpětně i několik měsíců kontrolovat tyty evidence?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Dobrý den, evidenci pracovní doby zaměstnanec nemusí podepsat. Ale na jeho žádost je mu zaměstnavatel povinen umožnit do evidence nahlédnout a činit mu z ní na vlastní náklad kopie (viz § 96, odst. 2 Zákoníku práce).

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Musí zaměstnanec podepsat evidenci pracovní doby? byl zveřejněn dne 2013-04-29 a počet zobrazení je: 6632



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

Další články z právní kategorie

Brzký odchod z práce po skončení pracovní doby
Dovolená a nepřetržitý provoz
Evidence pracovní doby
Nástup na noční směnu
Návštěva lékaře v pracovní době
Návštěva u lékaře poloviční úvazek
Nedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)
Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?
Návštěva lékaře mimo město (místo) pracoviště
Nedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)

Všechny dotazy z rubriky: Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura