Odstoupení od hmotné odpovědnosti

Náhrada škody, hmotná odpovědnost
Náhrada škody

Otázka pro právní poradnu:

Po písemném upozornění nadřízenému o chybách ve smlouvě o hmotné odpovědnosti a jeho neochotě nic napravit zaniká hmotná odpovědnost automaticky po 15 dnech? Nebo musím podat další smlouvu o ukončení hmotné odpovědnosti?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Dobrý den, hmotná odpovědnost nezaniká automaticky. Jestliže zaměstnavatel neodstranil nedostatky, které bránily řádnému dohledu nad svěřenými hodnotami, do 15 dnů od Vašeho písemného upozornění, lze odstoupit od smlouvy. Odstoupení musí být provedeno písemně. (viz § 253, odst. 1, poslední věta)

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Odstoupení od hmotné odpovědnosti byl zveřejněn dne 2012-04-16 a počet zobrazení je: 5972



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Náhrada škody, hmotná odpovědnost

Další články z právní kategorie

Hmotná odpovědnost za zboží na prodejně s textilem
Hmotná zodpovědnost ve školství
Chybně vystavená faktura a náhrady škody na zaměstnanci
Odcizení peněz z pokladny
Zodpovědnost za špatně provedenou práci
Čerpací stanice -odjezd auta na čerpací stanici bez placení - náhrada škody
Ušlý zisk - náhrada zaměstnancem
Nabourané firemní vozidlo v zahraničí a náhrada škody
Hmotná odpovědnost a směnka
Hmotná odpovědnost a brigáda

Všechny dotazy z rubriky: Náhrada škody, hmotná odpovědnost



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura