Prohlášení daň z příjmů

Jiné dotazy z oblasti pracově-právní legislativy
Další dotazy

Otázka pro právní poradnu:

Zaměstnáme starobní důchodce na dohody o provedení práce i pracovní činnosti. Je nutné, aby měli podepsané prohlášení poplatníka k dani z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Žádný poplatník (zaměstnanec) nemusí podepisovat prohlášení, ale pokud o to bude žádat, pak mu nemůžete bránit. Pro většinu zaměstnanců je to pochopitelně výhodné, i když pro účetní je to právě u bridádníků (studentů, důchodců…) spousta práce kvůli pár korunám. Prohlášení však lze mít současně podepsáno pouze u jednoho zaměstnavatele.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Prohlášení daň z příjmů byl zveřejněn dne 2006-06-21 a počet zobrazení je: 6143



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy

Další články z právní kategorie

Brigáda dohoda o provedení práce nebo pracovní činnosti ?
Docházková kniha falšování, práce přesčas, v sobotu a neděli
Doprava na nařízenou práci přesčas
Příplatek za práci v nebezpečném prostředí
Dovolená navíc pro studenta kombinovaného studia při HPP
Hlavní pracovní poměr a zároveň práce na živnosteský list
Hlavní pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti?
Informování o obsahu pracovního poměru podle §37
Krácení dovolené na zotavenou za nemoc
Těžká nemoc a chuť dále pracovat

Všechny dotazy z rubriky: Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura