Proplácení práce v den státního svátku

Mzda, plat, důchod
Mzda, plat, důchod

Otázka pro právní poradnu:

jakým zpusobem proplati zamestnavatel praci v den statniho svatku?

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

V případě, že zaměstnanci odpadne směna v jeho řádný pracovní den z důvodu svátku, pak za to obdrží náhradu. V případě, že svátek nepřipadne na jeho pracovní den (je např. v sobotu), pak mu náhrada nevznikne. Pokud zaměstnanec odpracuje směnu ve svátek náleží mu prioritně mzda za odvedenou práci a náhradní volno. Teprve v okamžiku, kdy zaměstnanec nemůže náhradní volno čerpat, náleží mu také příplatek za práci ve svátek ve výši 100% průměrného výdělku. (viz § 6, zákona o mzdě č. 1/1992 Sb.).

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Proplácení práce v den státního svátku byl zveřejněn dne 2006-01-19 a počet zobrazení je: 34740



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Mzda, plat, důchod

Další články z právní kategorie

Příplatky práce v noci a o víkendech
Odebraná dovolená za prostoje v práci
Kolektivní smlouva a výše zaručené mzdy
Mám nárok na příplatek?
Minimální mzda a dovolená
Příplatek za odpolední směnu
Příplatky součástí minimální mzdy, fond pracovní doby.
Překážka v práci na straně zaměstnavatele
Opožděná výplata mzdy
Přechod z pracovního poměru do plné invalidity (invalidního důchodu)

Všechny dotazy z rubriky: Mzda, plat, důchod



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura