Proplacení státního svátku

Mzda, plat, důchod
Mzda, plat, důchod

Otázka pro právní poradnu:

Dobrý den,
některé svátky připadají na pracovní den. Zaměstnavatel mi řekl, že pokud jsem placena hodinovou mzdou, nemám nárok na proplacení státního svátku. Nárok bych prý měla, pokud bych měla mzdu úkolově. Chtěla by vědě zda mám nárok na proplacení nebo ne.
Děkuji

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Buďto je nepřesně formulovaný váš dotaz nebo stanovisko vašeho zaměstnavatele. Věc se má tak, že pokud vám odpadne práce z důvodu svátku, pak máte nárok buďto na náhradu mzdy (pracujete-li v hodinové mzdě) a pokud pracujete v měsíční mzdě, tak se mzda za neodpracované hodiny nekrátí. (viz § 115, odst. 3 zákoníku práce)

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Proplacení státního svátku byl zveřejněn dne 2010-08-18 a počet zobrazení je: 24191



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Mzda, plat, důchod

Další články z právní kategorie

Příplatky práce v noci a o víkendech
Odebraná dovolená za prostoje v práci
Kolektivní smlouva a výše zaručené mzdy
Mám nárok na příplatek?
Minimální mzda a dovolená
Příplatek za odpolední směnu
Příplatky součástí minimální mzdy, fond pracovní doby.
Překážka v práci na straně zaměstnavatele
Opožděná výplata mzdy
Přechod z pracovního poměru do plné invalidity (invalidního důchodu)

Všechny dotazy z rubriky: Mzda, plat, důchod



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura