Výběr povolání|Životopis|Průvodní dopis|Pohovor|Nástup do práce|Kariéra


Přímý prodej

Co je přímý prodej?

Co znamená termín přímý prodej? Pro které produkty se používá tato obchodní metoda? Jakým způsobem probíhá přímý prodej? Které společnosti používají techniku přímého prodeje? To jsou základní otázky, které zodpovíme v následujícím článku.

Přímý prodej je asi nejstarší prodejní technika na světě. Je založena na prodeji konečnému zákazníkovi u něj doma nebo v místě bydliště. Asi nejznámějším přímým prodejcem u nás je herec Karel Heřmánek, respektive role, kterou hraje ve filmu Smrt krásných srnců. Prodej vysavačů a ledniček pro firmu Lux byl jedním z prvních v moderním pojetí u nás.

Co se dá prodávat pomocí přímého prodeje?

V podstatě se dá formou přímého prodeje prodat většina produktů, jak zboží tak i služeb. Nejznámější v České republice jsou zejména drogistické a kosmetické výrobky, dále produkty zdravé výživy, z velké části se přímý prodej využívá i v oblasti financí a pojišťovnictví (prodej pojištění, bankovních produktů, stavební spoření nebo debetní kreditní karty). V rámci přímého prodeje je možné koupit i telekomunikační služby nebo knihy.

Kde se prodává přímým prodejem

Je možné stanovit tři základní body pro přímý prodej. Prodej na pracovišti, prodej doma nebo prodej na jiném místě, kam jsou lidé za účelem prodeje dovezeni.

Přímý prodej v domácnostech

V domácnostech je přímý prodej realizován buď formou návštěvy prodejce v rodině nebo formou homeparty, kdy na jednom místě /v jedné domácnosti/ je několik rodin za účelem shlédnutí prezentace výrobků nebo služeb.

Špatná pověst přímého prodeje v ČR?

V dobách ranného kapitalismu této formě prodeje uškodily společnosti i jednotlivci, kteří si přímý prodej zaměnili za snahu vydělat mnoho peněz za cenu nátlaku na zákazníky nebo i za cenu podvodu. To se týká zejména multilevel aktivit a také přímého prodeje na jiném místě, kam byli za účelem nákupu a zároveň návštěvy památek nebo kulturního programu zváni zejména důchodci.

Co je hlavní úskalí přímého prodeje

Asi nejdůležitějším faktorem je získání klientely. Ne každý schopný obchodník si troufne obcházet bez objednání domácnosti nebo firmy a nabízet produkty. Z tohoto důvodu jsou solidní firmy vybaveny telemarketingovým oddělením, které domlouvá schůzky nebo organizuje homeparty. Obchodník pak přichází objednán a očekáván a všichni účastníci vědí, za jakým účelem se setkají a co bude obsahem návštěvy.

Výdělky přímých obchodníků a způsob práce.

Přímý obchodník většinou pracuje na živnostenský list a jeho výdělky jsou určitě nadprůměrné. V některých případech i pravidelně přesahují neuvěřitelnou částku 100 000 Kč. Způsob odměňování je provizní, tzn. výše výdělku se odvíjí od výše prodejů obchodníka. Je to transparentní a spravedlivý způsob.

Kdo se hodí na práci obchodníka přímého prodeje?

Na tuto otázku se nadá jasně odpovědět. Co se týká předchozích zaměstnání obchodních prodejců, kteří jsou nyní úspěšní, je možné mezi nimi nalézt všechny možné profese od učitelů a učitelek , policistů a policistek , přes výrobní managery až po řadové úředníky a úřednice nebo dělníky a dělnice. V podstatě se dá říci, že v přímém prodeji může být úspěšný každý, kdo má zájem se setkávat s lidmi a komunikovat s nimi. A nikdo nemusí mít obavu, že by vykonával tuto práci bez školení a tréninku. Každá solidní společnost, která využívá tento způsob prodeje, poskytne novým prodejcům velmi kvalitní školení nejen na produkt, ale i na techniky prodeje a jednání se zákazníkem.

Nabídka práce pro přímý prodej

Pokud máte zájem o práci v této oblasti, tak seriózní nabídku naleznete například zde: Nabídka práce přímý prodejPočet zobrazení článku Přímý prodej: 18450


Bookmark and Share

Přímý prodej - Komentáře čtenářů      Přidat vlastní komentář


Personalistika - co znamená, když se řekne ...

Další články z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Personalistika - co znamená, když se řekne ...

Poradna životopis, průvodní dopis, pohovor

Hledám práci.cz|poradna zaměstnání|životopis vzor|průvodní dopis vzor

© HledámPráci.cz
personální server
všechna práva vyhrazena