Výběr povolání|Životopis|Průvodní dopis|Pohovor|Nástup do práce|Kariéra


Informace o potenciálním zaměstnavateli

Co a jak zjistit o zaměstnavateli

Před absolvováním výběrového pohovoru je dobré zjistit co nejvíce informací o potenciálním zaměstnavateli. Informace je možné získat dvěma způsoby - z vnějších a vnitřních zdrojů.

Externí zdroje informací o zaměstnavateli

Mezi vnější nebo externí zdroje informací o potenciálním zaměstnavateli patří zejména média - denní tisk, odborné časopisy, reklamní a propagační materiály firmy, aktivity potenciálního zaměstnavatele (internetová prezentace, reklama v televizi nebo v tisku, atd.). Dalším zdrojem informací jsou hospodářské komory, profesní organizace, katalogy firem, obchodní rejstřík, obchodní věstník.

Interní zdroje informací o zaměstnavateli

Interními informacemi se rozumí informace, které získáme přímo u zaměstnavatele (respektive potenciálního zaměstnavatele) a nejsou získány z materiálů, které jsou určeny ke komunikaci s okolím firmy (viz externí zdroje informací). Jde o informace od pracovníků firmy, které mohou poskytnout jiný pohled, podrobnější informace a reálnější obraz o firmě. Zaměstnanci mohou uchazeči asi nejpřesněji popsat situaci v podniku, klady i zápory práce ve firmě. Záleží již na snaze a někdy i drzosti uchazeče, jaký způsob zvolí. Někdy je možné zavolat na personální nebo tiskové oddělení a dozvíme se požadované informace, jinde je třeba zvolit lest a vystupovat jako potenciální obchodní partner či podobně. Ačkoliv v případě lsti jde o eticky citlivou otázku, většinou personalistů je vnímána spíše jako pozitivní, jako důkaz schopností uchazeče a jako vyjádření zájmu o pozici i firmu.


Interview, výběrový pohovor anglicky: Job Interview Structure and Tips
Otázky a odpovědi na téma: Výběrový pohovor, Job Interview


Počet zobrazení článku Informace o potenciálním zaměstnavateli: 20872


Bookmark and Share

Informace o potenciálním zaměstnavateli - Komentáře čtenářů      Přidat vlastní komentář


Výběrový pohovor - interview uchazeče o práci

Další články z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Výběrový pohovor - interview uchazeče o práci

Poradna životopis, průvodní dopis, pohovor

Hledám práci.cz|poradna zaměstnání|životopis vzor|průvodní dopis vzor

© HledámPráci.cz
personální server
všechna práva vyhrazena