Pravidelné pracoviště

Služební cesty, cestovní náhrady
Cestovní náhrady

Otázka pro právní poradnu:

Pravidelné pracoviště - mám zařízenu kancelář, kde mám praocvní pomůcky, počítač, atd. bez kterých se neobejdu. 3x v týdnu jsem praocvně mimo kancelář, nejméně 2x v týdnu jsem v kanceláři. Po 10 letech mi zaměstnavatel změnil místo pravidelného pracoviště z adresy na "Prahu", kde mám také výkon své práce. Domnívám se, že kvůli tomu, aby mi nemusel platit jízdné a výdeje na oběd. Je možné označit pravidelné pracoviště celou Prahu? Přejíždím třeba na 3 místa v Praze během dne. Dříve mi byly tyto přejezdy placeny.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Špatná zpráva je, že místo výkonu práce "Praha" je určitě v pořádku. Praha je hustě zasíťována MHD, takže požadovat po zaměstnanci, aby se dostavil na místo výkonu práce v celé Praze, není nespravedlivý požadevek ze strany zaměstnavatele. Dobrá zpráva pro Vás je, že pokud jste měl dosud stanoveno místo výkonu práce v pracovní smlouvě jinak (např. Praha 2 nebo třeba dokonce konkrétní poštovní adresu), je k jakékoliv změně (tedy i k rozšíření na "Praha") potřeba Váš písemný souhlas, protože se jedná podle § 40 ZP o změnu pracovní smlouvy. Pokud se změnou nebudete souhlasit písemně, a nebo nezačnete i bez písemného souhlasu práci konat podle navrhované změny a budete tedy trvat na tom, aby Vám zaměstnavatel nadále přiděloval práci podle dosud platné pracovní smlouvy, jedná se o výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele podle § 52, písm. b) kdy se přemisťuje zaměstnavatel nebo jeho část a máte nárok na odstupné ve výši 3-násobku průměrné mzdy (viz § 67, odst. 1) ZP).

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Pravidelné pracoviště byl zveřejněn dne 2009-09-28 a počet zobrazení je: 13326Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Služební cesty, cestovní náhrady

Další články z právní kategorie

Cestovní příkaz
Instalace GPS do soukromého vozidla využívaného pro služební účely
Služební cesty - místo začátku
Pravidelné pracoviště
Pracovní cesta a nařízená dovolená
Nárok na stravenku v případě půldenní dovolené
Používání nevýhodné firemní debetní platební karty na služební cesty
Krádež kola v areálu firmy.
Informování o služební cestě
Práce v době pracovního volna

Všechny dotazy z rubriky: Služební cesty, cestovní náhradyPrávní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura