Výběr povolání|Životopis|Průvodní dopis|Pohovor|Nástup do práce|Kariéra


Životopis Europass

Strukturovaný životopis Europass

Při hledání práce se někteří kandidáti setkávají s požadavkem zaměstnavatelů na zaslání životopisu a případně dalších materiálů ve formě Europass. Co je to Europass životopis? Jaký formát životopis musí mít? Jaké jsou další dokumenty Europass?

Projekt Europass

Europass je celoevropský projekt, jehož cílem je standardizovaný systém prezentace dokladů o vzdělání a pracovní praxi. Projekt legislativně vznikl na základě rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady EU č. 2241/2004/ES o jednotném rámci Společenství pro transparentnost kvalifikací a kompetencí (Europass) ze dne 15.12.2004. Europass není další "zbytečný" "evropský" "úřednický" certifikát. Jde pouze o stanovení standardů pro prezentaci následujících dokumnetů, které usnadňují vzdělávání a mobilitu v rámci EU a dalších připojených zemích (například Švýcarsko).

Dokumenty Europass

1. Europass - životopis - standarty pro CV
2. Europass - jazykový pas - znalost cizích jazyků
3. Europass - mobilita - studijní pobyty, stáže, praxe
4. Dodatek k diplomu - objasnění obsahu vysokolského studia
5. Dodatek k osvědčení - zařazení vzdělání na základě dokumentů - Vysvědčení o závěrečné zkoušce, Výuční list nebo Vysvědčení o maturitní zkoušce

Europass životopis

Europass životopis je vlastně šablona životopisu. Tuto šablonu si můžete stáhnout ve všech jazycích zemí EU ve formátech (MS Office a OpenOffice), a také máte možnost si vytvořit svůj Europass životopis online přímo na internetových stránkách Europass.eu

Europass životopis - struktura

Životopis Europass je strukturován jako většina doporučovaných šablon pro životopis. Má následující oddíly:
1. Osobní údaje
2. Požadované zaměstnání / profese
3. Pracovní zkušenosti
4. Vzdělání, odborná příprava a školení
5. Jazyk(y)
6. Schopnosti, znalosti a dovednosti
7. Doplňující informace a přílohy

Je třeba zdůraznit, že každý oddíl má určitý počet položek a sám žadatel o práci má právo rozhodnout, které položky vyplní a které vyplnit nechce. Například v sekci Osobní údaje máte možnost zvolit, zda uvedete pohlaví, věk, státní příslušnost a podobně. V doporučení je neměnit formát písma a názvy jednotlivých položek v levém sloupci.

Čím je Europass životopis zvláštní?

Europass životopis například u jazyků zavádí subjektivní hodnocení znalosti v jednotlivých úrovních (A1,A2 - základy jazyka, B1,B2 - samostatný uživatel cizího jazyka, C1,C2 - zkušený uživatel) a to v poměrně velkém počtu kategorií - poslech, čtení, ústní interakce, samostatný ústní projev a psaný projev. Při psaní životopisu máte opět možnost vybrat pouze některé kategorie pro hodnocení svých jazykových znalostí.

Životopis Europass - závěr

Europass jinak poskytuje poměrně velkou flexibilitu pro vytvoření vlastního CV a Vy si do svého Europass CV můžete uvést v podstatě vše ,co máte i vlastním vytvořeném životopisu v textovém editoru a to včetně fotografie.

Vzor životopisu Europass najdete například zde - Životopis Europass vzor a evropský životopis v angličtině Europass Curriculum Vitae sample.


Téma Životopis, Curriculum vitae anglicky: Curriculum Vitae, Resume
Otázky a odpovědi na téma: Životopis, CV, Curriculum Vitae, Resume


Počet zobrazení článku Životopis Europass: 43418


Bookmark and Share

Životopis Europass - Komentáře čtenářů      Přidat vlastní komentář


Životopis Curriculum Vitae, jak napsat

Další články z kategorie

Všechny dotazy z rubriky: Životopis Curriculum Vitae, jak napsat

Poradna životopis, průvodní dopis, pohovor

Hledám práci.cz|poradna zaměstnání|životopis vzor|průvodní dopis vzor

© HledámPráci.cz
personální server
všechna práva vyhrazena