Čas strávený na cestě: hotel-pracoviště

Služební cesty, cestovní náhrady
Cestovní náhrady

Otázka pro právní poradnu:

Zapocitava se doba stravena pri zahranicni sluzebni ceste mezi hotelem a pracovistem do pracovni doby? V mem pripade jde o 1,5h.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Dobrý den, pravděpodobně ne. Bavíme-li se o tom, že se ráno vzbudíte na hotelu a jdete na jednání, pak je to posuzováno jako vaše obvyklá cesta do práce a z práce a ta není pracovní dobou. Kdybyste ale měl obvykle směnu např. od 7 hod. a na jednání byste šel např. na 9 hod., pak by se čas strávený na pracovní cestě mezi začátkem směny (7 hod.) a začátkem práce (9 hod.) posuzoval jako překážka v práci na straně zaměstnavatele, která se dle § 210 Zákoníku práce započítává do pracovní doby.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Čas strávený na cestě: hotel-pracoviště byl zveřejněn dne 2014-06-16 a počet zobrazení je: 2959



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Služební cesty, cestovní náhrady

Další články z právní kategorie

Cestovní příkaz
Instalace GPS do soukromého vozidla využívaného pro služební účely
Služební cesty - místo začátku
Pravidelné pracoviště
Pracovní cesta a nařízená dovolená
Nárok na stravenku v případě půldenní dovolené
Používání nevýhodné firemní debetní platební karty na služební cesty
Krádež kola v areálu firmy.
Informování o služební cestě
Práce v době pracovního volna

Všechny dotazy z rubriky: Služební cesty, cestovní náhrady



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura