Cestovní příkaz

Služební cesty, cestovní náhrady
Cestovní náhrady

Otázka pro právní poradnu:

Potřebujeme zjistit, zda je nutný dle ZP cestovní příkaz v písemné formě. Jsme početně malá firma, služební cesty jsou na denním pořádku, vyúčtování provádíme elektronicky, jde jen o to , zda písemnou podobu musíme mít, abychom vyhověli předpisům.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Nový zákoník práce platný od 1. 1. 2007 už netrvá na písemné formě cestovního příkazu. Cestovní příkaz nadále může být, nemusí být součástí pracovní smlouvy, ale může se jednat o samostatný dokument, ale připouští se i ústní dohoda. (viz. § 42 ZP)

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Cestovní příkaz byl zveřejněn dne 2007-09-19 a počet zobrazení je: 32266



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Služební cesty, cestovní náhrady

Další články z právní kategorie

Cestovní příkaz
Instalace GPS do soukromého vozidla využívaného pro služební účely
Služební cesty - místo začátku
Pravidelné pracoviště
Pracovní cesta a nařízená dovolená
Nárok na stravenku v případě půldenní dovolené
Používání nevýhodné firemní debetní platební karty na služební cesty
Krádež kola v areálu firmy.
Informování o služební cestě
Práce v době pracovního volna

Všechny dotazy z rubriky: Služební cesty, cestovní náhrady



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura