Může zaměstnavatel po 15 letech vymáhat manko?

Náhrada škody, hmotná odpovědnost
Náhrada škody

Otázka pro právní poradnu:

Před 15 lety jsem pracovala jako zástupce vedoucí. Po 3 měcících vzniklo na prodejně manko. S mankem jsem nesouhasila, neboď nesouhlasily účetní doklady a ještě do toho byla prodejna vykradená. ( prodejna se nachází v problémové části města ). Tudíž jsem nepodepsala ani uznání závazku. Nyní po 15 letech mi přišla 1 upomínka, která naní ani od soudu potvrzená a vyhrožují exekucí.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Promlčecí doba v pracovním právu se odvolává na občanský zákoník (viz § 329, odst. 1 zákoníku práce) a podle toho činí 3 roky (viz § 101, a § 106 zákona č.40/1964 Sb. občanského zákoníku). Nárok zaměstnavatele (byť evidentně pochybný) je proto promlčen a nejste povinna se tím zabývat.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Může zaměstnavatel po 15 letech vymáhat manko? byl zveřejněn dne 2010-09-20 a počet zobrazení je: 5584



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Náhrada škody, hmotná odpovědnost

Další články z právní kategorie

Hmotná odpovědnost za zboží na prodejně s textilem
Hmotná zodpovědnost ve školství
Chybně vystavená faktura a náhrady škody na zaměstnanci
Odcizení peněz z pokladny
Zodpovědnost za špatně provedenou práci
Čerpací stanice -odjezd auta na čerpací stanici bez placení - náhrada škody
Ušlý zisk - náhrada zaměstnancem
Nabourané firemní vozidlo v zahraničí a náhrada škody
Hmotná odpovědnost a směnka
Hmotná odpovědnost a brigáda

Všechny dotazy z rubriky: Náhrada škody, hmotná odpovědnost



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura