Nezaplaceny příplatky za soboty a neděle při práci na DPČ

Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr - DPP, DPČ
Pracovní dohody

Otázka pro právní poradnu:

Při DPČ (dohoda o pracovní činnosti) jsem nedostala zaplacen příplatek za odpracované soboty a neděle,prý na to nemám nárok.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Dobrý den, to je pravda. Na zaměstnance činné v rámci dohod (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti) se nevztahují pravidla pro odměňování zaměstnanců, pouze pravidlo o minimální mzdě. Zaměstnavatelé proto příplatky brigádníkům poskytovat můžou, ale nemusí. (viz § 77, odst. 2, písm. h) Zákoníku práce)

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Nezaplaceny příplatky za soboty a neděle při práci na DPČ byl zveřejněn dne 2013-10-30 a počet zobrazení je: 10134



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr - DPP, DPČ

Další články z právní kategorie

Dohoda o pracovní činnosti a ukončení studia
Dohoda o pracovní činnosti platí za mě zaměstnavatel sociální a zdravotní pojištění ?
Dohoda o pracovní činnosti a zápočtový list
Dohoda o provedení práce a odměna za práci ve svátek
Dohoda o pracovní činnosti a léta pro důchod
Výpověď dohody o pracovní činnosti
student a zdravotní pojištění
Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) nemocenská + odpracované hodiny
Dohoda o pracovní činnosti a nemocenská
Dohoda o provedení práce a podání daňového přiznání

Všechny dotazy z rubriky: Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr - DPP, DPČ



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura