Změna pracovní doby a koníčky zaměstnance

Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci
Pracovní doba

Otázka pro právní poradnu:

Chci se zeptat jestli může zaměstnavatel dát mi výpověď když mám sama na starosti děti v pionýru a potřebuji odcházet ze směny o půl hodiny dříve s tím,že si odpracuji dříve než mi začne směna. Pracuji v obchodě.Nenarušuji tim,otevíraci dobu.Změnil nám pracovni směnu během roku sjednané schůzky-jsou od září na 17 hodinu. dříve jsem to stíhala protože prac. směna byla od 8:15 do 16:15.

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Je mi líto, ale zaměstnavatel není povinen přihlížet při stanovování pracovní doby k vaším volnočasovým aktivitám, i když se jedná o tak bohulibou činnost, jako je péče o děti a mládež. Jediné v čem je povinen vám vyhovět je péče o vlastní rodinu (viz § 241 zákoníku práce).

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Změna pracovní doby a koníčky zaměstnance byl zveřejněn dne 2011-04-11 a počet zobrazení je: 6173



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

Další články z právní kategorie

Brzký odchod z práce po skončení pracovní doby
Dovolená a nepřetržitý provoz
Evidence pracovní doby
Nástup na noční směnu
Návštěva lékaře v pracovní době
Návštěva u lékaře poloviční úvazek
Nedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)
Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?
Návštěva lékaře mimo město (místo) pracoviště
Nedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)

Všechny dotazy z rubriky: Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura