Příplatek za práci ve výškách

Mzda, plat, důchod
Mzda, plat, důchod

Otázka pro právní poradnu:

Dobry den pracuji jako monter ve vyškach nad 5m.proto bych se chtel zeptat zda nemam narok na priplatek.Predem dekuji

Pracovní právo poradna  Je Váš pracovně právní problém akutní?  
klikněte zde  

Odpověď právní poradny:

Práce, které se posuzují jako zdravotně ztížené a za ně pak náleží příplatek, stanovuje nařízení vlády č. 567/2006 Sb. v § 6. Ovšem práce ve výškách není zákonem stanovená jako zdraví ztížené prostředí. Pokud tedy nemáte příplatek za práci ve výškách sjednán se zaměstnavatelem ve smlouvě nebo stanoven vnitřním předpisem zaměstnavatele či kolektivní smlouvou, nárok na příplatek nemáte. Vlivy, u kterých vzniká nárok na příplatek dle nařízení vlády jsou: hluk, prach, vibrace, tlak, infekce, biologické činitele, radiace, práce s chemickými látkami či karcionogeny a práce, při kterých jsou překračovány mikroklimatické činitele.

Na Váš dotaz do pracovně právní poradny odpověděla: Dana Blažková

Bookmark and Share

Dotaz Příplatek za práci ve výškách byl zveřejněn dne 2011-01-13 a počet zobrazení je: 5755



Odkazy na další pracovně právní dotazy a odpovědi z této rubriky naleznete níže na této straně.


Mzda, plat, důchod

Další články z právní kategorie

Příplatky práce v noci a o víkendech
Odebraná dovolená za prostoje v práci
Kolektivní smlouva a výše zaručené mzdy
Mám nárok na příplatek?
Minimální mzda a dovolená
Příplatek za odpolední směnu
Příplatky součástí minimální mzdy, fond pracovní doby.
Překážka v práci na straně zaměstnavatele
Opožděná výplata mzdy
Přechod z pracovního poměru do plné invalidity (invalidního důchodu)

Všechny dotazy z rubriky: Mzda, plat, důchod



Právní poradna zařazena Národní knihovnou ČR mezi kvalitní elektronické zdroje
Pronajmi personalistu
Taky děláte pracovní právo sami na koleni?
Už nemusíte!

Pronajměte si svého personalistu !
Více informací zde  
(c)Hledám Práci.cz
(c)Aditus - personální agentura